KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12599137

nr 1259 9137

Johan Ossian-Andersson

(1889-1975), Sverige

Oljemålning, Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiskebåtar, oramad, signerad. Olja på duk, 65x100

Johan Ossian Andersson, J Ossian, född 1889 i Uppsala, död 1975, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 3 juni 2019
kl 18:15:19

31/5 12:37:41 1      Vinnande bud

Johan Ossian-Andersson

Läs mer om Johan Ossian-Andersson